Header

Tallinna Biennaali plakatil on kasutatud fotot Alina Orava 2018. teosest "Polyview Animation" / "Polüvaateanimatsioon". Kunstniku sõnul on tegemist teadaolevalt esimese animatsiooniga, mida saab vaadelda ning tõlgendada kahelt poolt erinevalt. Kujutist ümberpööravad läätsed lisavad teosele lisaks ka kolmanda ja neljanda dimensiooni.

Suur aitäh, et võtsid osa Tallinna Biennaalist ja toetasid seeläbi Eesti kunstnike tegevust!

Biennaali kuu aega väldanud programmi jooksul toimus 39 kunstisündmust üle Tallinna ja selle lähiümbruses, mida külastas ligi 300 000 inimest ja jälgis 3 miljonit silmapaari regioonis. Vaata kokkuvõtvat intervjuud!

Kohtumiseni järgimisel Tallinna Biennaalil 2022. aastal!

Tallinna Biennaal
2. - 30. juuli 2020

Tallinna Biennaal kutsub osa saama kõige uuemast kaasaegsest kunstist. Sel aastal esmakordselt toimuva suursündmuse eesmärk on anda värske ülevaade kunstnike loomingust, kus vajadus katsetamise ja väljenduse järele võidutseb soovi üle olla täiuslik või õige.

Biennaal esitleb julgelt kaasaegse kunsti kirkalt säravaid pärle ja kõnekat loomingut, mis ei pruugi alati näitusesaali jõuda. Nii võid biennaali sündmustelt leida kunstiloomingut, mis on toores ja viimistlemata, vaba piirangutest, ning mõjub just seepärast kui sõõm värsket õhku. Biennaal julgustab kunstihuvilisi küsima, uurima ja tundma ning aktsepteerima viimistlemata ja senitundmata tegelikkust.

Esmakordselt toimuva Tallinna Bienaali eelkäija on mitmel eelneval aastal publikumenu nautinud kunstifestival Tallinn Art Week. Loomult uudishimulik kunstisuursündmus puudutab globaalselt olulisi teemasid ja pakub rahvusvahelisele kunstipublikule ehedat pilku mitmete Põhja- ja baltimaade kunstnike loomingule.

Tallinna Biennaali kaasrahastab Euroopa Liidu Regionaalarengu Fond läbi Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse.GLOBAALNE KEEL

Kas on olemas universaalne keel või suhtlemise viis, mille kaudu suudaksime inimkonnana tõusta uuele üksteise mõistmise ja koostöö tasandile, et vastu astuda meie tänastele globaalsetele väljakutsetele? Kas kunst ja kultuur võiksid olla selleks globaalseks keeleks? Kas selle keele leidmine päästab meid?


KORRALDAJAD:

TOETAJAD:


KONTAKTID: